Założenie wkładki antykoncepcyjnej u osoby ze stwierdzonym wirusem HPV

Witam! Mam pytanie, czy jesli mam stwierdzony wirus HPV typ 16 to czy jest możliwość załozenia w moim przypadku wkładki antykoncepcyjnej tzw. spirali ?? Prosze o wytłumaczenie jakie sa wady i zalety. Pozdrawiam

Tak możliwość istnieje,konieczne jest wykonywanie cytologii co rok.Mamy dwa typy wkładek,hormonalną i wkładki zapobiegające zagnieżdzeniu siei zapłodnionej komórki jajowej.Przy tych drugich mogą się zdarzyć stany zapalne endometrium.Zaletą tej metody jest brak konieczności kontroli stosowania leku