Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik mięśnia policzkowego zwanego zespołem Romberga

Witam, Jestem 36 latkiem z Łodzi po trzech operacjach plastycznych policzka z uwagi na zanik mięśnia policzkowego zwanego zespołem Romberga. Policzek nadal jest zapadnięty. Co mam z tym zrobić . Czy teraz medycyna jest w stanie mi w tym pomóc bo 15 lat temu pozostała mi jedynie operacja plastyczna , która nie pomogła aby tego nie było widać. Czy może Pan doktor zaproponować mi jakieś rozwiązanie w tej sytuacji ? Pozdrawiam,
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Zespół Parry'ego-Romberga cechuje się niestety postępem w zanikach mięśni i towarzyszą temu również liczne objawy neurologiczne z drgawkami włącznie. W zależności od Pana stanu mozna byłoby się pokusić o zrobienie (zapewne) jednostronnej wolumetrii kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia ale zależy to od Pana stanu klinicznego, opinii neurologa i lekarza prowadzącego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy