Zapalenie błon śluzowych i Helicobacter pyroli w wyniku gastroskopii a wiarygodność testu dostępnego w aptece

Mialam robiona gastroskopie. Lekarz stwierdzil helicobacter pyroli. Zapalenie blon sluzowych zoladka. Po powrocie od lekarza zrobilam test kupiony w aptece i wskazywal on ze nie jestem zarazona ta bakteria. Czy tym testom z krwi z palca mozna ufac? Zapewne dostane leki na bakterie a pozniej bede musiala wykonac test by sprawdzic czy wyleczylam sie. Ale skoro test nie pokazuje bakterii to skad bede miala pewnosc ze to wyleczylam nie chce robic kolejnej gastroskopii dla pewnosci

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Testy apteczne zdecydowanie mają mniejszą wiarygodność w porównaniu ze specjalistycznymi badaniami gastrologicznymi. Proszę zatem zaufać specjaliście, który postawił diagnozę i postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.