Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pozytywny wynik testu na bakterię Helicobacter pyroli i czas stosowania antybiotykoterapii

Miałam robioną gastroskopie - rozpoznanie zapalenie błony śluzowej żołądka.Nie pobrano mi żadnego wycinaka . Lekarz rodzinny kazał mi zrobić test z apteki na bakterie Helicobacter pylor - wynik dodatni lekarz zalecił terapię dwoma antybiotykami - OSPAMOX i KLABAX . Co taki test jest wiarygodny i jak długo muszę brać te leki?
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Test kupiony w aptece nie jest wiarygodny, więcej, test na obecność p-ciał wykonany w laboratorium też nie jest wiarygodny. Test pokazuje poziom p-ciał przeciw bakterii. Może oznaczać, że organizm zetknął się z bakterią, ale nie mówi czy aktualnie jest zakażony. Test który pokazuje czy jest aktualnie zakażenie to test ureazowy w czasie gastroskopii, wycinek i badanie mikroskopowe albo badanie kału na antygen bakterii Helicobacter. Czasem można się zdecydować na antybiotykoterapię bez badania, szczególnie w chorobie wrzodowej dwunastnicy. Terapie antybiotykową prowadzi się zwykle 10-14 dni.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy