Dlaczego w badaniu kału wyszła obecność  helicobacter pyroli, natomiast test ureazowy go wykluczył?

w maju robilam badanie kalu na obecnosc helicobacter pyroli wunik byl dodatni dzisiaj mialam robiona gastroskopie i zostal mi zrobiony szybki test ureazowy ktory po jednej godzinie i siedmiu minutach byl zolty co wskazuje na wynik ujemny gastroskopia bez zarzutu jak mam odniesc sie do tych wynikow

Mogą być ku temu następujące przyczyny:
- test ureazowy jest fałszywie ujemny, a antygen Hp w kale prawidłowo dodatni.
- test ureazowy jest prawidłowo ujemny, a antygen Hp w kale fałszywie dodatni.

Przyczyn takich konfiguracji wyników badań może być wiele.
Należy je omówić z lekarzem.