Test na Helicobacter pyroli i dyskomfort przy odbycie

Witam,mam 33 lata,proszę o opinie,w listopadzie zaczał mnie bolec brzuch zrobiłem test z krwi na helikobakter i wyszedl pozywtywnie zostalem przeleczony,w styczniu bylem na gastroskpii która pokazała zapalenie błony sluzowej bez wrzodów,pobrano wycinki ktore nic nie pokazaly.W styczni bylem u gastrolaoga który przeleczył mnie xifaxanem,wczoraj zrobilem test z kalu na helikobakter ktory wyszedl ujemnie,ale mam duzy dyskomfort przy odbycie,czy to moze byc cos poważnego,mam zaparcia i stolece male?

Aleksander Ropielewski

Przyczyn Pańskich objawów może być wiele i bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i ew. dalszej diagnostyki kolonoskopowej nie mogę postawić rozpoznania, a tym samym zalecanego leczenia.