Jakie są testy na Helikobakter Pyroli?

Helikobakter pyroli!!!TEST NA OBECNOŚĆ a test na przeciw ciała w organizmie . Jak skutecznie znaleźć te bakterii. Przypomnę biorąc" prazol"wielo miesięczne nie widziałem wyraźnej poprawy. Gastropskopia kontrolna w innej klinice pokazała znikomy proces gojenia się nadżerek, stan zapalny .biospsja nie wykazała helikobakter p. Inny lekarz zlecił test na przeciw ciała dlatego że brałem "prazole" i znalazł te bakterie . Czy test na przeciw ciała jest zawsze pewniejszy żeby znaleźć te bakterii. Pytam bo.nie.jestem pewien czy tej bakterii nie mam i.czy nie powtórzyć testu. Jako że zrobiłem te badanie w Polsce a jestem za granicą .i ciężko tu lekarzom zrozumieć ten rodzaj skutecznego testu na przeciw ciała .nie wiem tylko dla czego? JAKIE SĄ TESTY NA HELIKOBAKTER PYROLI?proszę o opisanie wszystkich rozwiązań.

Lek. Tomasz Budlewski

Należałoby odstawić leki z grupy ipp na 2 tyg przed gastroskopię i powtórzyć badanie z pobraniem testu ureazowego Ew test oddechowy, proszę zgłosić się do lekarza gastrologa