Leczenie bakterii Helicobacter pyroli i stan po operacji wrzodu dwunastnicy

mam 37 lat majac 23 lata przeszedłem operacj: zaszycie wrzoda dwunastnicy, miałem robiona 4 lata temu gastroskopie okazało sie ze jest wszystko w porzadku. Tydzien temu zrobiłem sobie badanie na helicobakterio pylori wyszło ze jest wynik dodatni 8.00. I teraz mam pytanie co ile powinno sie robic gastroskopie? i jakie jest najlepsze leczenie zeby pozbyc sie tej bakteri ????? Za odpowiedz dziekuje

W pana przypadku proponowałbym zrobić badanie kału na obecność antygenu Helicobacter. Jeśli będzie dodatni to eradykować to znaczy truć bakterie. Schematy są różne tu już trzeba iść do lekarza. Najczęściej stosuje się przez 10 do 14 dni inhibitor pompy protonowej 2 x dziennie z dwoma antybiotykami na raz np amoksycylinę z metronidazolem. Po kuracji ponownie wykonać test kału. Jeśli będzie ujemny to nic dalej nie robimy, Nie robimy też kontrolnej gastroskopii, chyba że pojawią się jakieś dolegliwości.