Jak stosować leki przy obecnej H.Pylori?

Mężczyzna lat 28  Witam mam takie pytanie robiłem badanie kału na bakterie helicobacter pylori i wynik wyszedł dodatni i lekarz bez zbędnej zwłoki przepisał mi dwa antybiotyki na kuracje 14 dni duomox 1000 40 tabletek zażywać 1-0-1 i metronidazol 250 60 tabletek zażywać 2-0-2 inhibitor pompy protonowej polprazol 20 mg 84 kapsułek zażywać 2x1 i probiotyk enterol 250 mg 40 kapsułek zażywać 2x1 i moje pytanie jest takie czy ta kuracja jest dobra i czy w 100 procentach wyeliminuje mi bakterie a drugie pytanie czy te antybiotyki co mam zażywać rano i wieczór mam przyjmować na czczo przed posiłkami w jakim odstępie czasowym i czy probiotyk i inhibitor pompy protonowej zażywać razem z antybiotykami jaka kolejnośc i ewentualnie odstęp czasowy za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje pozdrawiam i życze miłego dnia.

Lek. Tomasz Budlewski

badania z kału służy bardziej monitorowaniu po przeleczeniu i nie jest stosowane w diagnostyce. konieczna gastroskopia lub test oddechowy
proszę zgłosić się do lekarza gastroenterologa

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.