Czy antybiotyk Amoksiklav jest skuteczny w leczeniu Helicobacter pyroli?

Leczę się na Refluks oraz helicobacter pylorii. Mam linijną nadżerkę ok 5 mm. słyszałem że do wyleczenia potrzebne są dwa antybiotyki oraz lek typu inhibitor pompy protonowej. Natomiast dostałem tylko inhibitor (Anesteloc 40) i tylko jeden antybiotyk (Amoksiklav 875 mg 125 mg), czyli amoksycylinę i kwas klawulanowy) w których nic nie piszę na temat bakterii Helicobacter pylori. Czy ten jeden antybiotyk da sobie radę z tą bakterią.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie jest standardowe leczenie proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecającego powyzsze badanie