Zapalenie błony śluzowej żołądka z nadżerką i wybroczynami

Witam serdecznie, Mam 23 lata. Rozpoznano u mnie zapalenie błony śluzowej żołądka z nadżerką i wybroczynami. Chciałbym zapytać o sposoby leczenia i dietę. Stosowałem tabletki Polprazol przed 3miesiące i nie otrzymałem dalszych wskazówek. Proszę o radę co dalej? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam! 3 miesiące to dość długi okres czasu, jeśli nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości bólowych, nadżerka prawdopodobnie zagoiła się na skutek kuracji lekami hamującymi wydzielanie żołądkowe. Oczywiście powinna się Pani zglosić na kontrolną wizytę do lekarza który wykrył zmiany w żołądku lub lekarza POZ. Informacje na temat diety znajdzie Pani w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-chorobie-wrzodowej