Zapalenie błony śluzowej żołądka u 6-letniego dziecka

witam mam dziecko 6 letnie cierpiące na bóle brzucha po wszystkich badaniach i pobycie na oddziale gastrologicznym wyszło ze córka ma przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z przewlekłym nie aktywnym naciekiem zapalnym z tworzeniem grudek chłonnych dostała probiotyki i polprazol dieta lekkostrawna refluksu nie ma bakterii też nie bardzo czesto dostawała antybiotyki czy to od tego i co moze teraz jeść proszę o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Objawy mogą być spowodowane zapaleniem błony żołądka. Dieta którą należy stosować powinna być lekkostrawna, z unikaniem potraw smażonych, pikantnych i słdyczy.