Zapalenie doczesnej kosmówki płodu poronienie

Witam,2stycznia tego roku poronilam dziecko:( ktore z wyniku histopatologicznego zatrzymalo sie 7-8tydz. a dowiedzialam sie o tym w 11tyg.Moje rozpoznanie wyniku to zapalenie doczesnej i kosmowki i plodu, z kad sie wzielo takie zapalenie?Co moglo byc przyczyna??moj lekarz zalecil mi tylko branie kwasu foliowego a czy moge cos jeszcze przyjmowac lub zrobic jakies badania?I ile musze odczekac miesiecy aby starac sie o kolejne dziecko?I czy znow moze mnie spotkac to samo?Bardzo prosze o odpowiedz.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po pierwszym poronieniu nie ma konieczności wdrażania dodatkowej diagnostyki. Pojawienie się stanu zapalnego mogło mieć wiele przyczyn. Trudno określić przyczynę nie znając pełnego obrazu klinicznego. Rozpoczęcie starania o kolejną ciążę może Pani rozpocząć po 3 cyklach od poronienia.