Zapalenie i niedoczynność tarczycy oraz bóle stawów

Witam mam takie pytanie choruje na niedochynnasc tarczycy i zapalenie od kilku miesiecy mecze sie z bulami nadgarstkow ,palcow, kolan ,kostek sa to traszne bole oraz sztywnienia czuje sie bezradna bylam w szpitalu na pogotwowiu robiono mi ekg wyszlo wszystko w pozadku ale w krwi wyszlo ze mam lekki stan zapalny ale lekarz nie umie powiedziec od czego czy te bole moga byc od tarczycy czy to ma jakies powiazania gdzie mam szukac pomocy

Witam. Bóle stawów mogą mieć pochodzenia reumatologiczne. Prawdopodobieństwo tego rodzaju chorób jest większe u osób ze schorzeniami tarczycy dlatego sugeruje konsultację z reumatologiem który przeprowadzi bezpośrednie badanie.