Zapalenie jamy ustnej u 2-letniego dziecka

Witam, mój synek ma 2 lata. Od kilku dni boryka się z zapaleniem jamy ustnej. Pediatra przepisał Nystatyne i Sachol w żelu. Co do tego drugiego mam wątpliwości, ponieważ w ulotce jest zaznaczone, że żel ten można stosować u dzieci powyżej 3 r. ż. Proszę o poradę co w tym przypadku mam zrobić.

Aleksander Ropielewski

Lekarz może zadecydować o zaastosowaniu leku poza wskazaniami producenta. Oczywiście decyzja ostateczna należy do pacjenta (w tym przypadku do Pani jako do opiekuna).