Zapalenie jamy ustniej po zdjęciu aparatu ortodontycznego

przez rok nosiłam aparat ortodątyczny juz z objawami uczulenia po 1 miesącu. [ szczypanie pieczenie]minelo 1,5 miesiąca odkąd mam sciągnięty aparat i nadal mnie szczypie i piecze język ogolnie alergiczne zapalenie jamy ustnej.czy to samo minie czy trzeba to leczyć i do jakiego lekarza się zgłosic.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli objawy utrzymują się już od 1,5 miesiąca po zdjęciu aparatu, zdecydowanie powinna Pani skonsultować się z lekarzem POZ, który oceni zmiany oraz wdroży prawidłowe leczenie.