Zapalenie kaletki maziowej w barkach

Mam 70lat i przechodzę zapalenie kaletki maziowej w obydwu barkach.waze 70 kg. Jak mam sie układać do snu zeby nie pogorszyć stanu barków.na wznak nie mogę bo mi jest duszno i nie mogę sie dobudzić, do tej pory spałam na bok, a moze to nie niszczy barków, bo po spaniu na boku bolo tylko trochę ale lekarz kazał oszczędzać barki.mam wielka osteoporozę . Dziękuje za pomoc

Witam, proszę wybrać lepszy bark i na nim spać, można też poukładać poduszki z tyłu i spać w nie całkiem bocznej pozycji, aby trochę odciążyć bark. Zalecam również okłady: ręcznik namoczony zimną wodą lub lód zawinięty w ręcznik i przyłożony na bark. Pozdrawiam