Zapalenie kaletki maziowej przedrzepkowej kolana

Witam. Lekarz zdiagnozował u mnie zapalenie kaletki maziowej przedrzpkowej kolana Mam przepisane antybiotyki: - miejscowo 2x dziennie BACTROBAN przez 10 dni, - KEFLEX 500mg 2x1 przez 12 dni, - DALACIN C 300mg 3x1 przez 10dni. Jeżeli ta kuracja nie pomoże na zapalenie kaletki to mój ortopeda powiedział mi,że czeka mnie wycięcie owej kaletki. Proszę o bliższe informacje na temat takiego zabiegu. Czy zapalenie kaletki jest na tyle groźne, że kończy się zabiegiem? Na czym polega taki zabieg? Czy istnieje jakieś ryzyko powikłań po zapaleniu kaletki, chodzi mi o to czy będę mógł normalnie chodzić, funkcjonować, czy jednak istnieje ryzyko, że coś będzie nie tak? Boję się zabiegu, mam nadzieję, że zapalenie kaletki uda sie wyleczyć tabletkami, które przyjmuje... A może są jeszcze jakieś silniejsze i lepsze leki na zapalenie kaletki? Jest na to szansa? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę spokojnie poczekać na efekty leczenia. Zabieg jeżeli juz bedzie polegać na nacięciu i wyluszczeniu torbieli.