Zapalenie pochwy po menopauzie

Jestem po menopauzie i dokucza i uporczywe zapalenie pochwy. Lekarz przepisał mi oprócz antybiotyków gynoflor ale boję się go zastosować, ponieważ miałam usuwaną zmianę nowotworową niezłośliwą piersi. Przeciwwskazaniem jest też nadciśnienie, które pojawia się u mnie z uwagi na nerwicę lękową. Czy jest jakiś inny środek który mogłabym zastosować zamiast gynofloru, ale zawierający mniej przeciw wskazań i bardziej bezpieczny dla mnie niż gynoflor?

Renata GrzechociĹska

Gynoflor jest preparatem bezpiecznym, zawierającym pałeczki kwasu mlekowego będącego naturalną florą pochwy. Proponowałabym zastosować przez jakiś czas ten preparat, w przypadku działań niepożądanych proszę go odstawić i udać się do lekarza.