Zapalenie pochwy, upławy i swędzenie a możliwość współżycia z partnerem

Witam. Ginekolog stwierdził u mnie lekkie zapalenie pochwy, towarzyszy temu pieczenie podczas kąpieli, upławy i swędzenie. Przepisał mi Clotrimazolum GSK. Czy mogę współżyć z partnerem? Co mogło spowodować to lekkie zapalenie? Stosuje antykoncepcję hormonalną - plastry Evra

Aleksander Ropielewski

Infekcja spowodowana została przez drożdżaki. Absolutnie odradzam współżycie do czasu zakończenia terapii, a jeżeli bardzo tego chcecie to partner powinien zabezpieczyc się prezerwatywą.