Zapalenie przydatków oraz brązowe plamienia po miesiączce i częste miesiączkowanie

Witam. Po raz drugi miałam zapalenie przydatków po każdym zapaleniu powtarzało się brązowe plamienie po miesiączce oraz miesiączka 2x w miesiącu tzn po pierwszym zapaleniu była od 30.09 - 4.10 , 23.10-27.10 a teraz 30.04-4.05 , 24.05.-28.05.W Między czasie miałam badania hormonalne: testosteron,DHEA-S,androstendion były w porządku, tylko DHEA-S był zaniżony.Teraz dla pewności kazał zrobić progesteron a ze miesiaczki sa w miare regularne. Ma rację skoro sytuacja sie powtorzyła przy zapaleniu?

Plamienia są wskazaniem do przeprowadzenia diagnostyki hormonalnej- wydaje się wskazana diagnostyka bardziej szczegółowa niż oznaczenie progesteronu. Należy też rozważyć wykonanie USG narządu rodnego.