Zapalenie śluzówki żołądka w gastroskopii

Witam serdecznie, Mam 23 lata, byłam na gastroskopii która zdiagnozowała u mnie zapalenie śluzówki żołądka i w jeziorku śluzowym treść podbarwiona żółcią. Czy te dolegliwości mają związek z trzyletnim stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych? Jak sobie jeszcze pomóc? Ile trwa gojenie śluzówki żołądka po takim zapaleniu, kiedy wróci to wszystko do dawnej formy? Już 2 miesiące biorę Controllox 2 x dziennie, mdli mnie po posiłkach, podnosi się treść pokarmowa...

Czy te dolegliwości mają związek z trzyletnim stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych?
- nie
Jak sobie jeszcze pomóc?
- do rozważenia włączenie leków prokinetycznych (o tym musi zadecydować lekarz prowadzący)
Ile trwa gojenie śluzówki żołądka po takim zapaleniu, kiedy wróci to wszystko do dawnej formy?
- około 4-6 tygodni