Zaparcia a endometrioza i PCOS

Mam 22 l.,PCOS,2 lata temu wysunięto podejrzenie endometriozy (bardzo bolesne miesiączki,dolegliwości jelitowe).Biorę tabl. anty.Problemy się nasilają.Gin. przepisuje mi NLPZ (czasem pomagają,czasem nie),mam nudności podczas mies.,są to min dwa dni wyjęte z życia.Moim największym problem są zaparcia (wcześniej tylko podczas miesiączek,teraz ciągle),bóle podczas próby wypróżniania.Gastrologicznie ok (miałam kolonoskopię),lekarze rozkładają ręce,a mi nic nie pomaga.Nie wiem co robić...

Aleksander Ropielewski

Dyschezja może występować w endometriozie. Warto rozważyć laparoskopię w celu ew. usunięcia ognisk endometriozy lub zmodyfikować leczenia farmakologiczne (nie wiem jakie obecnie Pani stosuje i jakie można by u Pani zastosować, ponieważ mam za mało informacji klinicznych).