Zaparcia i stolec z czarnymi kropkami

witam,mam 17lat mam zaparcia ,ostatnio zauważylam że moj stolec jest w czarne kropeczki,co to moze znaczyc?jak sie zalatwiam to stolec jest normalnie brązowy tylko ze w czarne kropki?prosze o odp.
17 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

W pierwszej kolejności powinna Pani przeanalizować swój jadłospis i zastanowić się czy nie są to jakieś niestrawione resztki pokarmowe (np. mak).
W tak młodym wieku nie powinna Pani mieć zaparć. Jeśli odżywia się Pani prawidłowo i spożywa odpowiednie ilości płynów w ciągu doby (minimum 1,5L wody), a mimo to stolce występują rzadziej niż raz na 2-3 dni, powinna się Pani udać do lekarza rodzinnego wraz z osobą dorosłą (opiekunem prawnym) celem poszukiwania przyczyny tych objawów.