Zasinienie wokół ust u dziecka a refluks żołądkowo-przełykowy

Witam, moja coreczka ma 3,5 miesiaca ma stwierdzony refluks. Od jakiegos czasu obserwuje okresowe zasinienie wokol ust. Pojawia sie np. Przy podnoszeniu przez mala nozek do gory lub gdy ja nosze. Wykonalam morfologie, wyniki wszystkie w normie. Co moze byc przyczyna tego zasinienia? Mala tez ziewa jak sie obudzi lub jak jest zmeczona ale to chyba normalne?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli badania nie wykazują patologii sugeruję nie przejmować się za nadto. Oczywiście jednoznacznie mógłbym to stwierdzić po przeprowadzeniu badania. Najważniejsze to wykluczenie wad serca, które mogą manifestować się zasinieniem ust.