Zastosowanie tabletki 72 h po i wcześniejsze wystąpienia okresu

Witam. 12.07 kochałam się bez zabezpieczenia. Po około 60 godz wzięłam tabletkę 72 po. 16.08 kochałam się znowu, tym razem pękła prezerwatywa (w obu przypadkach nie doszło do wytrysku w środku) 25.07 pojawił sie okres/plamienie. Pierwszy dzien była to brunatna wydzielina, potem juz jak normaly okres ale powinnam dostać go dopiero 2 sierpnia. Czy krwawienie mogło być ,przyspieszoną" miesiączką czy było to krwawienie spowodowane hormonami zawartymi w tabletce i dalej moge spodziewać się ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie mogło być "przyspieszoną" miesiączką na skutek zażytej tabletki hormonalnej. Ryzyko ciąży jest naprawdę niewielkie.