Zastosowanie tabletki Escapelle 16 godzin po stosunku w dniu owulacji

Witam z 10/11 kochałam się z chłopakiem, 11tego miałam owulację. Przyjęłam tabletkę escapelle po 16stu godzinach. Narazie nie mam żadnych objawów poza zmęczeniem i sennością. Czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Prosze o odpiwedz. Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Szansę uniknięcia zapłodnienia są tym większe im wcześniej tabletka zostanie zażyta. W tym przypadku to bardzo prawdopodobne. Jednak Escapelle nie ma100% skuteczności. Sugeruję kontrole ginekologiczną za 2-3 tygodnie.