Zastrzyki Depo-Provera przy zrostach i endometriozie
Witam, dzisiaj otrzymałam pierwszy zastrzyk depo provery kolejny za 3 tygodnie i tak 6-8razy, mam liczne zrosty, endometriozę. Czy może to doprowadzić do nowotworu bądź czy mogę go podejrzewać? Czy zrobic dodatkowo rezonans?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! To, że ma Pani endometriozę nie oznacza ryzyka nowotworu, tym bardziej w tak młodym wieku. Nie rozumiem zatem skąd takie podejrzenia? Sugeruję postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.