Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bebilon 3 a zatwardzenie u dziecka

Po odstawieniu od piersi i podaniu mleka Bebilon 1 mojego syna strasznie wysypalo, pediatra stwierdził że występuje alergia na mleko krowie i przepisał BebilonPepti. Teraz mały ma rok i Pani alergolog kazała wprowadzić Bebilon 3,syn natomiast ma okropne zatwardzenia,wiec kazała podawać Duphalac,tak też czynie. Czy łączenie Bebilon 3 i Duphalac jest zdrowe? tylko odstawie to znów ma zatwardzenie i tak od miesiąca. Czy może to jest kwestia tego że mu nie pasuje Bebilon 3,może np Nan byłby lepszy czy inne, czy to uczulenie? Czy to możliwe, że mleko Bebilon 3 może powodować aż takie skutki uboczne? Zastanawiam się nad wizytą u innego pediatry, być może on będzie potrafił coś powiedzieć w tej sprawie, ale chciałam najpierw zadać pytanie tutaj. Nie sadzę, żeby zatwardzenie było spowodowane przez inny czynnik niż Bebilon 3. Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

 Sylwia Ogrodowczyk
Sylwia Ogrodowczyk Dietetyk

Droga Mamo!

Jako Mama Trójki Dzieci i dietetyk, aż mną wstrząsnęło! proszę odstawić ten syrop, i zmienić pediatrę! Oczywiście intuicja mamy jest niezawodna i ma Pani rację, że należy rozwiązania poszukać w innym mleku a nie syropie na przeczyszczenie. Podając syrop, pisząc kolokwialnie rozleniwia się jelitka dziecka i nie będą same pracowały, będą kłopoty tj, zatwardzenie. Ja obecnie używam mleka NAN PRO 2 (moj najmłodszy syn ma 11 miesięcy)na bebilon starszy syn, co obecnie ma 4 latka, reagował tak jak Pani Dziecko. Wówczas podawałam mu Nutramigen, jest na receptę. Może Pani spróbować także Enfamil, tyle żę to drogie mleko. Aha a żeby pobudzić perystaltykę jelit może Pani podawać rumianek, ale z apteki, normalnu nie granulowaną herbatkę, ograniczyć cukier, podawać regularnie posiłki, podać małe surowe jabłko(da sobie radę:) ) Jeżeli będzie Pani miała jakieś pytania proszę pisać prywatnie: sylwia.ogrodowczyk@dbamodiete.pl (porady bezpłatne)
Pozdrawiam! aha i proszę masować brzuszek np jak śpi tak 10 min to również pobudza jelita do pracy.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy