Zawroty głowy i paraliż senny

Dzień dobry. Od bardzo dawna nie umiem opisac od kiedy mam zawroty glowyprawie codziennie, czasami kilka razy dziennie. Zawroty polegają na tym ze nagle zakreca mi sie w glowie widze ciemnosc i trace rownowage i zazwyczaj sie czegos szybko zlapie i przez chwile czuje sie zdezorientowana ale potem jest lepiej. Mam też często tzw. paraliż senny,oraz często jestem zmęczona w dzień i nie umiem w nocy zasnąć. Czasami nagle np. siedząc na lekcji tracę ostrość wzroku i jest rozmazany. Co mi się dzieje?

Witaj,
lęki przed ciemnością są zaburzeniem nerwicowym związanym z nieakceptowaniem/i wypieraniem/ pewnej części siebie,która np.jest traktowana jako niewłaściwa społecznie,środowiskowo itp.Zdrowie wymaga ujawnienia jej,dopuszczenia do głosu i pokierowania tą siłą tak,by nie była w sprzeczności z innymi "częściami ja".W przeciwnym razie ta skrywana "ciemna część"stanie się silniejsza niż chcemy i może zaburzyć relacje z ludżmi.Proponuję zasięgnąć pomocy specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie.