Zawroty głowy, kołatanie serca i zaburzenia widzenia a operacja zaćmy lub skutek uboczny kropli Casopt

Moja babcia miała ostatnio operację zaćmy(lewego oka)i w szpitalu rozpoznano u niej również jaskrę prostą obu oczu.W karcie informacyjnej w rozpoznaniu jest również napisane:"Rozpływ skrzący oka lewego"-co to jest?Zabieg odbył się 8.04,jest już miesiąc po zabiegu a babcia mówi że ma zawroty głowy, źle się czyje, ma kołatania serca i mówi że źle widzi. Czy mogą to być skutki uboczne po kroplach których używa CASOPT kropli oba oczy dwa razy dziennie.Czy jest możliwe że to skutki uboczne zabiegu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Rozpływ skrzący ciała szklistego to pływające w ciele szklistym drobinki cholesterolu, które dają w badaniu obraz złocistego pyłu. Zwykle nie wymagają leczenia. Bez zbadania nie jest możliwe określenie co jest przyczyną występujących objawów. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.