Zawroty głowy, mdłości i wynik MRI głowy
Od 3 tygodni mam zawroty głowy ,mdłości, MRI głowy-dwa ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR o lokalizacji podkorowej, oba w płatach czołowych. Większe ognisko w płacie czołowym ma średnicę 6,8 mm, mniejsze w prawym płacie czołowym 4 mm.Obraz ognisk może odpowiadać ogniskom naczyniopochodnym.Co to może oznaczać.Dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, ogniska naczyniopochodne świadczą o obecności zmian w mózgu spowodowanymi zaburzeniami ukrwienia w tych obszarach. Jednak, czy te zmiany mogą powodować występujące objawy jest wątpliwe. Proszę się skonsultować z lekarzem prowadzącym, który po ocenie stanu klinicznego dokona pełnej interpretacji. Pozdrawiam