Zawroty głowy w pozycji leżącej u 41-latki

Witam, nagle zaczęłam mieć zawroty głowy w pozycji leżącej przy leżeniu na wznak było ok,przy skręceniu karku w prawo lub lewo wszystko wirowało. Oraz niedobrze mi było.

Opisane dolegliwości wymagają konsultacji u specjalisty neurologa, który po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego określi, czy konieczne jest wykonanie badań dodatkowych, czy wystarczające może się okazać wykonanie u niego w gabinecie na kozetce leczniczych tzw. " manewrów repozycyjnych po próbie diagnostycznej Dix-Hallpike'a". Przemawia za tym poważne podejrzenie wystąpienia Łagodnych położeniowych zawrotów głowy, które spowodowane jest przemieszczeniem się w obrębie błędnika ucha wewnętrznego mikrokamyczków ( otolitów ) utrzymujących stan zmysłu poczucia przestrzennej równowagi w normie. Manewr repozycyjny ( np. Epleya ) jest jedną ze stosowanych wówczas metod rehabilitacyjnych, dzięki którym otolity uzyskują właściwe położenie i zawroty głowy oraz nudności - ustępują. Gdyby konsultacja neurologiczna nasunęła podejrzenie innej, rzadszej przyczyny opisanych dolegliwości, to zlecone mogą być badania oceny wyglądu i funkcji błędnika i struktur sąsiadujących, np. MR głowy i VENG ( wideoelektronystagmografia ) oraz konsultacja otolaryngologiczna. Wspomagająco i objawowo stosuje się w tego typu zawrotach przejściowo praparaty Betahistyny, Tietylperazyny i dostępne bez recepty wyciągi z Miłorzębu japońskiego.