Zawyżona prolaktyna z powodu miesiączki a konieczność powtórzenia badania

Witam, Od urodzenia leczę się na niedoczynność tarczycy , moje ostatnie wyniki TSH 1,250 FT4 1,63 ,biore Euthyrox 150 i połówkę 25 . Zrobiłam sobie wczoraj badanie krwi FSH, LH,prolaktynę i progesteron. Niestety po fakcie przeczytałam że prolaktyna może być zawyżona ,jeśli zrobiłam badanie w czasie miesiączki . Czy będę musiała powtórzyć te badanie ? Bardzo chcę być mamą i nie mogę zajść ,czy można temu zaradzić ?ponoć przy niedoczynności tarczycy ta prolaktyna będzie wysoka.Proszę o radę .

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje spokojnie poczekać do wyników badań i udać się z nimi do lekarza ginekologa. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.