Zażyłam tabletkę "72 po" i okres się nie pojawił - czy zadziałała?

Witam! Ostatnio odbyłam stosunek z chłopakiem dnia 17. stycznia a tabletkę "po'' wzięłam 38 godzin po stosunku, na dzień dzisiejszy powinnam dostać okres niestety on się nie pojawia. Czy to normalne? Czy może tabletka nie zadziałała? Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Antykoncepcja awaryjna zastosowana w zalecanym czasie charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością antykoncepcyjną. W opisanej sytuacji wydaje się, że tabletka powinna zadziałać zgodnie z oczekiwaniami.
Opóźnienie miesiączki (nawet ponad 7 dni) jest jednym z częstych działań niepożądanych antykoncepcji "72 po" w związku z tym wydaje się, że nie ma powodów do niepokoju.

Redakcja abcZdrowie.pl