Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zażywanie drożdży piwnych i picie drożdży piekarskich na trądzik

Witam, czy zażywanie drożdży piwnych w tabletkach i picie drożdży piekarskich pomoże na odwieczny trądzik?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Są takie teorie, ale niepotwierdzone naukowo. Trądzik nasila spożywanie produktów mlecznych, mąki i słodyczy, dlatego najlepiej zrezygnować chociaż na jakiś czas z tych produktów. Pielęgnacja skóry np, codziennie nawilżanie kremem z wit E może bardzo poprawić stan skóry.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0

Witam jeśli trądzik występuje przewlekle to należy przeleczyć go antybiotykoterapią.

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy