Zażywanie tabletek Daylette przez 2 lata i możliwość zajścia w ciążę

Zazywaalam tabletki Daylette przez prawie 2 lata w tym mialam 3 miesięczną przerwe ale lekarz ginekolog dalej mi przepisal i bralam dokladnie do 22 czerwca 2014 roku z powodu problemów z miesiączką najdluzsza przerwa jak niemialam miesiączki to 4 miesiące. Po odstawieniu dostalam miesiaczke 23 czerwca potem miesiaczki za miesiąc nie bylo , wspolzylam z chlopakiem 24 lipca i boje sie teraz ze jestem w ciązy.Czy mozliwe jest abym byla w ciązy ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest znikome, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Wynik powinien być wiarygodny po około 14 dniach od stosunku.