Zdjęcie szyny gipsowej po złamaniu V kości śródstopia z przemieszczeniem
Dzień dobry, 13 listopada złamałam V kość środstopia z przemieszczeniem. 17 listopada miałam zbieg operacyjny-założono dwie druciane pętelki. Do dnia dzisiejszego noszę szynę gipsową, którą lekarz pozwolił zdjąć 31 grudnia. Niestety nie powiedział - a ja nie zapytałam - czy mogę wówczas stanąć na tej nodze. Kontrolę mam dopiero 12 stycznia i mam wątpliwość czy dla skontrolowania zrostu będzie zrobione RTG, czy wstrzymać się ze stawaniem do czasu kontroli?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Przy zdejmowaniu gipsu najprawdopodobniej będzie wykonane rtg stopy, jeśli wynik będzie prawidłowy, będzie Pani mogła stopniowo obciążać tą nogę.
Pozdrawiam