Zerwanie ścięgna i uszkodzenie nerwu grzbietu stopy

Witam, Stwierdzono u mnie zerwanie ścięgna i prawdopodobnie uszkodzenie lub zerwanie nerwu grzbietu stopy bez złamań i przemieszczeń kości; uszkodzenie nastąpiło 5 lutego. Po jakim czasie najlepiej wykonać operacje i jakie są rokowania? Czy po operacji nosi się gips czy jest tez możliwość noszenia stabilizatora? Ile czasu zajmuje powrót do stanu normalnego, sprzed operacji? Kiedy można powrócić do pracy jeżeli jest to praca siedząca? Dziękuje i pozdrawiam,

Szanowna Pani, jedynie po przeprowadzeniu badania fizykalnego i ewentualnie badań dodatkowych być może zaryzykowałbym przedstawienie rokowania w Pani przypadku. Co do zasad - operacja szycia ścięgna i nerwu powinna odbyć się jak najszybciej. Po operacji tego typu wymagane jest unieruchomienie - może to być stabilizator.
Zdecydowanie sugeruję kontakt z ortopedą, który po zbadaniu Pani zakreśli plan leczenia i odpowie na zadane przez Panią pytania. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.