Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i przemieszczony fragment więzadła

Cechy MR zerwania więzadła krzyżowego przedniego.Boczne od przyczepu piszczelowego więzadła przedniego widoczna jest struktura ok 12 mm. mogąca odpowiadać przemieszczonemu fragmentowi więzadła.Więzadło krzyżowe tylne o falistym przebiegu.o zachowanej ciągłości.Więzadła poboczne o zachowanej ciągłości.w rogu dolnym łąkotki bocznej widoczna niewielka pionowa szczelina przechodząca w skośną - II stopień uszkodzenia.Poza tym łąkotki bez cech uszkodzeń Czy warto ubiegać się o odszkodowanie ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na zerwanie więzadła krzyżowego przedniego oraz uszkodzenie łąkotki bocznej. Konieczne będzie leczenie zabiegowe. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy.Niestety nie określono o jaki typ odszkodowania chodzi.