Wynik MR stawu kolanowego i stan po rekonstrukcji więzadła krzyżowego

Wynik badania MR stawu kolanowego Widoczna jest nieznacznie zwiększona ilość płynu w jamie stawowej prawego stawu kolanowego zwłaszcza w zachyłkach nadrzepkowych. Stan po operacyjnej rekonstrukcji zerwanego więzadła krzyżowego przedniego. Widoczne są elementy stabilizujące i szerokie zrekonstruowane więzadło. Wzdłuż środkowego przebiegu więzadła w kości piszczelowej widoczny jest płyn. Poza tym struktury chrzęstno-kostne prawego stawu kolanowego bez uchwytnych zmian patologicznych. Rzepka typu I-go wg Wieberga. Troczki przyśrodkowy i boczny rzepki o zachowanej ciągłości prawidłowe. Więzadło krzyżowe tylne o falistym przebiegu, poza tym prawidłowe. Więzadło poboczne przyśrodkowe i boczne prawidłowe. Ścięgno mięśnia podkolanowego o zachowanej ciągłości. Łąkotki przyśrodkowe i boczne bez uchwytnych zmian patologicznych. Śięgno mięśnia czworogłowego uda i więzadło właściwe rzepki o zachowanej ciągłości i prawidłowym przebiegu

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, bez pełnej znajmosci stanu klinicznego i celu badania nie można dokonać pełnej interpretacji. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który dokona pełnej interpretacji. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest łączna interpretacja wykonanego badania oraz bezpośredniego badania lekarskiego. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.