Rekonstrukcja węzadła krzyżowego przedniego
RM-Kolano rok po rek. ACL Stan po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Zrekonstruowane więzadło z obrzekiem, o zatartych obrysach,krętym przebiegu-cechy częsciowego uszkodzenia-naderwania?Więzadło krzyżowe tylne w normie.Więzadła poboczne o zachowanej ciągłosci. W rogu tylnym łakotki przyśrodkowej nieco nieregularne ognisko uszkodzenia horyzontalnego. Rzepka przyparta do kłykcia bocznego kości udowej. Niewielka ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym 4-5mm grubości.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Opis badania wskazuje, że po rekonstrukcji doznała Pani kolejnego urazu kolana, które być może uszkodziło ponownie więzadło krzyżowe przednie kolana. Przyparta rzepka może powodować ból w stawie.