Czy dalej mogę grać czynnie w piłkę nożną?

Witam, mam 31 w 2013 roku mialem rekonstrukcje ACL kolana lewego. Poniżej przedstawiam wyniki rezonansu stawu kolanowego. Chcialbym zapytac czy dalej mogę grać czynnie w piłkę nożną oraz jeździć na snowboardzie oraz czy czeka mnie jakas operacja? Wynik: -Zwiększona ilość płynu w jamie lewego stanu kolanowego (zachyłku nadrzepkowym, ślad w kaletce podrzepkowej głębokiej. -Cechy bocznego przyparcia rzepki. -Widoczne są zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w lewym stawie udowo-piszczelowym i rzepkowo-udowym pod postacią brzeżnych osteofitów, wyostrzenie guzków wyniosłości międzykłykciowej. -Chrząstka rzepki w okolicy grzebienia o nierównym obrysie, w części dolno-przyśrodkowej niewidoczna. -Chrząstka kłykcia bocznego kości udowej ścieniała, o nierównym obrysie, podchrzęstnie w obrębie tego kłykcia widoczne są drobne ogniska obrzęku szpiku. - W tylnej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej widoczne jest zlokalizowane podchrzęstnie ognisko obrzęku szpiku o wymiarach 7 x 4 mm (APxCC), w jego lokalizacji widoczny jest ubytek chrząstki o gł. 6mm Stan po przebytej rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego - zrekonstruowane więzadło niewidoczne w swym anatomicznym położeniu. Więzadło krzyżowe tylne, poboczne strzałkowe i piszczelowe, rozcięgno mięśnia czworogłowego uda i więzadło właściwe rzepki o zachowanej ciągłości, prawidłowej grubości, prawidłowej instensywności sygnału. Łąkotka boczna o obniżonej wysokości, gładkich obrysach, z obecnością w rogu przednim ognisk podwyższonego sygnału nie obejmujących powierzchni stawowych. Róg przedni łąkotki przyśrodkowej przemieszczony ku przodowi, o obniżonej wysokości, prawidłowym sygnale. Róg tylny łąkotki przyśrodkowej o obniżonej wysokości, niejednorodnym sygnale, w sąsiedztwie jego wolnego brzegu widoczna jest wąska szczelina obejmująca obie powierzchnie stawowe. W dole podkolanowym widoczny jest torbiel Bakera o wymiarze a-p do 35mm, c-c do 55mm, z obecnością niewielkiego (9mm) Ciała wolnego w jej obrębie. Wnioski: -Stan po rekonstrukcji więzadła krzyżowego-przedniego - cechy zerwania i resorpcji przeszczepu. -Nasilone zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w lewym stawie kolanowym -Cechy chondromalacji przyśrodkowej części rzepki i okolicy grzebienia rzepki III stopnia. -Ognisko kostno-chrzęstnego uszkodzenia w obrębie tylnej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej. -Cechy chondromalacji II/III stopień kłykcia bocznego kości udowej. -Zmiany degeneracyjne obu łąkotek. -Stan po częściowym usunięciu rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. Pęknięcie (podłużne pionowe) wolnego brzegu rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. Torbiel Bakera w dole podkolanowym z wolnym ciałem w jej obrębie.

Witam, powinien Pan skonsultować się ze specjalistą, aczkolwiek zmiany są na tyle nasilone, że na razie odradzałbym granie w piłkę nożną