Zespół zamrożonego barku po operacji kręgosłupa szyjnego

Witam, w połowie września tego roku przeszłam operację kręgosłupa szyjnego na dwóch poziomach C5/C7 mam w wstawione Cache. Przed operacją bardzo dokuczał mi ból barku, drętwienia ręki prawej (było to określone jako rwa barkowa). Na dzień dzisiejszy mam stwierdzony zespół zamrożonego barku z 40 st. odwodzeniem. Chodzę na rehabilitację, sama ćwiczę rękę na basenie. Ale najbardziej niepokoję się utrzymującym się drętwieniem ręki, bólem nadgarstka (lekarz mi powiedział, że to nie jest od barku) oraz bólem kręgosłupa, czasem dość ostrym w miejscu operacji. Obecnie przebywam jeszcze na zwolnieniu lekarskim, ale zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja nie może trwać wiecznie. Czy drętwienie ręki świadczy o niepowodzeniu operacji czy jest związane z barkiem?

Witam serdecznie!

Przyczyny bólu i drętwienia ręki i nadgarstka mogą różne. Najbardziej prawdopodobne wydaje się że dolegliwości są związane ze zmianami w obrębie kręgosłupa szyjnego i uciskiem na nerwy zaopatrujące kończynę górną. Natomiast konieczne jest również wykluczenie na przykład zespołu cieśni nadgarstka. Najlepiej w tym celu udać się do ortopedy, lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi czy jest konieczność wykonania badań dodatkowych.
Jeżeli chodzi o bóle, które pojawiają się w okolicy operowanej, to czas od operacji nie jest jeszcze tak bardzo odległy, wydaje się że dolegliwości takie mogą się utrzymywać, jednak jeżeli będą narastały koniczna jest kontrola u neurochirurga lub przynajmniej neurologa.

Pozdrawiam