Zez zbieżny, astygmatyzm i nadwzroczność u 6-latki

6 letnia corka cierpi na zez zbierzny astygmatyzm i nadwzrocznosc. Nosi okulary ale mimo wszystko oczko jej ucieka. Dostalam propozycje operacji . Operacja ta nie poprawi wzroku ale sprawi ze oczy beda proste. Nie wiem czy sie na to zgodzic. Nie wiem jakie moga byc skutki uboczne itd. Dodam ze operacja mialaby byc w znieczuleniu ogolnym. Prosze o jakos rade bo nie wiem co robic

Witam. Operacja wydaje się dla dziecka zdecydowanie korzystna, gdyż zapobiegnie dalszemu pogłębianiu wady wzroku związanego z nieprawidłowym ustawianiem gałek ocznych. Znieczulenie ogólne jest powszechnie stosowaną metodą sedacji również u dzieci. W przypadku postępowania zgodnego z zaleceniami lekarzy rzadko stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia dziecka.

Operacja zeza zapobiega niewidzeniu przez jedno oko w przyszłości i nie ma na celu poprawienia doraźnej ostrości wzroku.
U dzieci, szczególnie przy operacjach okulistycznych znieczuleniem z wyboru jest znieczulenie ogólne.
Wg mnie powinna Pani się zdecydować na zabieg u dziecka.