Zgaga i pieczenie w mostku oraz wynik gastroskopii

Witam, mam 24 lata. Od 8 lat mam zgagę, teraz głównie pieczenie za mostkiem. Od ponad roku odczuwam ją znacznie częściej niż wcześniej. Gastrolog zlecił gastroskopię. Wynik badania endoskopowego: "zapalenie antrum; test Hp ". Pobrano 4 wycinki. Badanie histopatu: "Błona śluzowa żołądka z naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych/ /, rozrostem dołeczkowym/ /, włóknieniem/ / i przekrwieniem/ /. Wizyta u lekarza za 2 tyg. Bardzo proszę o wstępną interpretację wyniku. Pozdrawiam Paweł

Magdalena StusiĹska

Cierpi Pan na zapalenie błony śluzowej żołądka. Konieczne będzie sprawdzenie, czy nie ma zakażenia H. Pylori i dalsze leczenie.