Zgrubiała linia na wysokości pępka

Dzień dobry. Mam dość nietypowy problem... Wyczułam sobie na wysokości pępka ok 2 cm od niego ciągnącą się wzdłuż brzucha aż do spojęcia łonowego zgrubialą linie. Badanie usg nie wykazało żadnych zmian w obrębie jamy brzusznej. Doktor je wykonujący powiedział ze jest to poszerzone naczynie. Chirurg podczas badania stwierdził że jest to zyla poszerzona i może powstał tam zakrzep. Ale według niego nic z tym nie trzeba robić i czekać co się będzie działo. Jednak jestem zaniepokojona co dalej robić?

Powodów do niepokoju nie ma. Wykrzepnięcie żyły nabrzusznej zdarza się bardzo rzadko i nie jest specjalnie groźne, ale trzeba dociekać dlaczego tak się stało. Proponuję odczekać 3-6 miesięcy i ponownie wykonać USG z kontrolą dopplerowską.