Zgrubienie i opuchlizna po operacji usunięcia ropnia

Witam prawie 3 tyg temu wyczułam u córki 9 mc gulke wielkości rzodkiewki z prawej strony za uchem na szyi . Lekarz szpital..gorączki po 40 st. Po tyg leżenia stwierdzili ropień 2 cm odbył się zabieg pod pełną narkozą kolejny tydzień leżenia po zabiegu na antybiotykach , Jesteśmy w domu ale bardzo niepokoi mnie iż po USG stwierdzono iż dalej jest 2cm bez płynu owodniowego? W dalszym ciągu jest ta gula zaczerwieniona i duża, niewiem co jeszcze powinnam zrobić? Martwić się ? Czy to opuchlizna ?

Trudno mi określić czym obecnie może być ta zmiana bez bezpośredniego badania. Może to tylko jeszcze wchłaniający się odczyn zapalny po naciętym ropniu. Na pewno trzeba w tej sytuacji ponownie skonsultować się z chirurgiem dziecięcym.