Nawrot ropnia na bliźnie po operacji przepukliny

Dzień dobry! Mam pytanie. Jako 2-latek miałem przepuklinę w lewej pachwinie. Ok. miesiąca temu pojawił mi się w okolicach szwów ropień, byłem na zabiegu i ropień został usunięty. Jednakże chyba ok. 2 tyg. po operacji znowu w okolicy dawnego ropnia znowu wyczułem małe zgrubienie. Czy może to być powrót ropnia, czy rana po zabiegu może się goić. Jest malutki strupek. A zgrubienie jest blisko tej rany i koło szwu po operacji na przepuklinę. W dodatku mam lekkie przeziębienie. Chirurg mnie przestraszył i powiedział, że może się ropień ponownie pojawić, ale tak szybko? Dziękuję za odpowiedź.

Niestety, ale radzę w tej sprawie pilnie ponownie skonsultować się z chirurgiem, gdyż objawy jakie Pan opisuje mogą świadczyć o wznowie ropnia. Taki ropień może bardzo szybko powstać, wznowić się, mimo ewakuacji poprzedniego ropnia. Niestety tak może się zdarzyć. Ale możliwe, że to tylko naciek zapalny, który może wchłonie się samoistnie albo po zastosowaniu leków działających miejscowo lub ogólnie. Trudno mi określić co obecnie Panu dolega i jakie powinno być dokładne postępowanie bez badania bezpośredniego.