Zgrubienie opłucnych szczytowych

Proszę o interpretację wyniku: Zgrubienie opłucnych szczytowych, więcej prawej . Poza tym pola płucne i cień środkowy bez zmian. Dodam, że od tygodnia jestem chora. zaczęło się z dnia na dzień bólem gardła, gorączką i kaszlem. W badaniu CRP wyszło 37. Dostałam Augmentin. Jest obecnie lepiej. Zrobiłam rtg klatki piersiowej, bo miałam bóle w klatce piersiowej , no i ten kaszel. Rok temu nie było takich zmian w rtg. Czy to początki gruźlicy? Jakie powinnam wykonać jeszcze badania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zgrubienie opłucnej szczytowej jak najbardziej może być wynikiem przebytej gruźlicy. Koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą pulmonologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe. Póki co proszę kontynuować farmakoterapię infekcji.